Alder

15. srpna 2018 v 0:33 | Kai
Oříšek.
"Jednoduše se s ničím nemazlil, byl hrubý a arogantní, tvrdohlavý."


Věk: 29
Povolání: Učitel
Rodina/Blízcí: Holofernes, Lux
Backstory: Nikdy nebyl dvakrát poslušný, to už zjistili jeho rodiče. Patřil do té obvyklé snobské rodiny v centru města, která si mohla dovolit leccos, bohužel si ale nekoupili klid od svého syna. Po čase přestal, našel si vlastní prostředí a sny, které si i splnil. Dokázal sedět ve škole stejný počet hodin jako v baru, stejně tak je i strávit s blízkými.
Horoskop: Býk
Schopnosti: Vyvolání hněvu

Povaha: 'Jednou z tebe velký chlapák, silný muž, jako jsem já. Budeš i tak chytrý a moudrý, určitě.' Tohle mu říkával jeho otec, teda jen jednou, když byl ještě přítomen. Tahle věta ho pronásledovala celý život, vážně měl být takový… jako on? Možná již je, ale to on posoudit nemůže. Možná proto je učitelem, možná se chce přiblížit svému dětství a poznat to, co za život prošvihl.
Na pohled není nijak zvláštní, ač je jeho vzhled okouzlující, jeho chování až tak příjemné není. Ano, vypadá to, že vám naslouchá, kýve hlavou a občas zamumlá. Vypadá to tak. Ve skutečnosti skoro nikdy neposlouchá, myslí na nepodstatné věci a nedokáže se soustředit. V minulosti mu to přivodilo dost problémů, avšak stále se zlepšuje. Už si pomalu vzpomíná na jména svých žáků. Ale nedělejme z jeho paměti malou skříňku pro mravence. Doopravdy má fotogenickou paměť, důležité okamžiky svého života si pamatuje natolik dobře, že by vám mohl půlku svého života odvyprávět. Jména a rozhovory si jednoduše nezapamatuje, jelikož to nevnímá jako podstatné události. Názor druhých či jejich historky ho zcela nezajímají, takže nač by si je pamatoval? Od ostatních také neočekává, aby poslouchali jeho, ale vyjádřit se prostě musí. Jeho mysl je k prasknutí, každičká věc, která ho zaujme je do detailů promyšlena a z hlavy to nespustí, dokud to někomu neřekne. V málo případech se stává, že ho posedne chtíč, to se chová jakkoliv, hlavně, aby dostal to, co chce. Nikdy svůj cíl zájmu neztratí, klidně se bude snažit i celý život. Avšak je málo okamžiků, kdy Aaron vážně něco chtěl. Je to nenáročný muž, který si vystačí s menším bytem a levným nábytkem. Sám si připomíná časy, kdy měl všechno a pak všechno ztratil, ten pocit hanby a smutku. Od té doby žije skromně, říká si, že čím méně má, tím méně toho může ztratit. Avšak ztráta je věc, která jen tak někoho neopustí.
Občas i nastane chvíle, kdy se do konverzace vážně pustí, to se většinou řeší nějaké důležitější téma, které ho zajímá. Mluví rychle, skoro až nesrozumitelně. Oproti ostatním mu mozek funguje rychleji, vždy dokázal vyřešit logické úlohy do pár sekund a těžké rébusy mu nedělají problém. Největším problémem je ale jeho zájem. Nikdy neměl rád knížky, rébus držel v ruce jen jednou a školu opustil prvním rokem, i když každý věděl, že má na víc. Vždy dával přednost svým "aktivitám"- strávení času s kamarády, lovení partnerů a provádění nezákonných činností. Jeho chování a respekt byl vždy velkým mínusem, respekt k ostatním se u něho neprokázal a vždy vyváděl menší katastrofy. Občas bez svého vědomí a občas úmyslně. Rád říkal vtipy, dělal si srandu z cizích lidí a často házel vajíčka na vyšší vrstvy. Ale proč? Odmalička tápal po pozornosti, které se mu avšak nikdy nedostavila. Po čase si avšak začal zvykat na to, že se jeho naděje nevyplní. Jednoduše se z něho stal pesimista. Přestal věřit v zbytečné zázraky, a když se i tak něco povedlo, bral to jako čiré štěstí. Avšak stále potají doufá.
Stále v něm ale je velký šprýmař a společenský člověk, který si rád vytváří nové přátele. Zahořklé lidi vážně nemusí a takzvané "emouše" už vůbec ne. Nejvíce si vychází s lidmi přibližně jeho věku, ostatní věkové kategorie jsou pro něho buď moc hluční, nebo moc… staří. Nebojí se pořádně odvázat a užívat si, avšak do určité míry. V alkoholu se krotí, ale jinak je to dlouhodobý kuřák. Ne, že by kouřil neustále, většinou si zapálí jen, když je pod velkým stresem, nebo když je nahněvaný. Alder nikdy neuměl zvládat stres či vztek. Vždy si to vybíjel na okolí, přenášel špatnou náladu mezi ostatními a občasně se i uzavíral, ve vzácných případech.
Od žáků očekává respekt a autoritu, k dosažení toho cíle se nebojí používat jakékoliv tresty. Jestliže ve třídě není klid či je tam nějaká hádka, s radostí dá viníkům pár facek a pošle je domů. Je velmi neohrožený, nikdy se ničeho nebál, a tak i řeší spory. Šikanu nikdy nestrpěl. Šprti také nejsou jeho oblíbená část třída, považuje je za tupce bez mozku, kteří se snaží vyrovnat své vědomosti učením.
Obecně se snaží ke každému chovat mile, avšak občas se najdou i jedinci, kteří ho dokážou zcela vytočit. Většinou však odejde, občas to skončí pěknou rvačkou. To by se musel ale úplně vytočit. Na post učitele se vlastně nijak nehodí, avšak jeho schopnost motat si lidi kolem prstů je více než efektivní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama